Відійшов до Господа митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій

Відійшов до Господа митрополит Чорногорсько-Приморський Амфілохій

Митрополит Амфілохій (Радович) перед упокоєнням причастився Святих Христових Таїн.

30 жовтня 2020 відійшов до Господа Митрополит Чорногорсько-Приморський Сербської Православної Церкви Амфілохій (Радович), повідомляє сайт митрополії.

«У п’ятницю, 30 жовтня 2020 року в 8.20 в Клінічному центрі Чорногорії після прийняття святої таємниці причастя упокоївся в Господі Високопреосвященний архієпископ Цетіньський, митрополит Чорногорсько-Приморський і екзарх святого Печського трону пан Амфілохій», – повідомила митрополія.

Доктор Олена Боровініч Бойович, керівник пульмонологічної клініки KCCG (Подгориця), незабаром після півночі заявила, що вчора стан здоров’я митрополита Чорногорсько-Приморського Амфілохія різко погіршився через розвиток пневмомедіастінума в результаті двосторонньої дифузної пневмонії, а також внаслідок тривалої кисневої терапії.

Після сканування легких і легеневих артерій і прогресування дихальної недостатності митрополит був інтубірований і переведений в режим інвазивної вентиляції, а о 8.20 ранку він помер.

Народився 7 січня 1938 року в селі Баре Радовича в Нижній Мораче У 1958 році закінчив Бєлградську духовну семінарію, а в 1962 році закінчив Духовну академію Святого Савви в Белграді, також навчався на філософському факультеті Белградського університету за спеціальністю класична філологія, потім в Берні (Швейцарія) і в Римі.

У 1967 році в Афінах митрополитом Кефалінійським Прокопієм був пострижений в чернецтво з ім’ям Амфілохій. Ним же в 1968 році висвячений на священика в місті Аргостоліоні (Греція), в тому ж році возведений у сан архімандрита.

17 червня 1973 року захистив докторську дисертацію «Таємниця Святої Трійці за вченням св. Григорія Палами» (грецькою мовою).

У травні 1985 року обраний єпископом Банатським з кафедрою в місті Вршац.

30 грудня 1990 був зведений в сан митрополита Чорногорського і Приморського, Зетсько-Брдского і Скендерійського і екзарха Священного трону Печського. У Цетінє в 1992 році було відновлено роботу Цетінської духовної семінарії, закритої в 1945 році. Заснував журнал «Светигора», а також однойменний видавничий центр. Оновив і побудував заново велику кількість церков і монастирів в Чорногорії, що сприяло значному збільшенню числа священнослужителів і ченців в єпархії.

У ряді своїх виступів засуджував дії Вселенського патріархату в Україні. Очолив рух проти спірного закону про свободу віросповідання і становище релігійних громад в Чорногорії, що вивело громадян на вулиці на масові молебні і хресні ходи в кінці 2019 року. Рух «Не віддамо святині» об’єднав опозицію і привів до першої за більш ніж 30 років поразки на виборах правлячої Демократичної партії соціалістів Міло Джукановича.

Раніше Митрополит Амфілохій отримав позитивний COVID-тест, у зв’язку з чим був направлений на лікування в клініку.