Відеозвернення Предстоятеля: Нехай Господь допоможе кожному з нас тримати цей піст

Відеозвернення Предстоятеля: Нехай Господь допоможе кожному з нас тримати цей піст

Перед початком Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до всіх вірних Української Православної Церкви зі словом духовної настанови та благословив на особливе молитовне правило задля благословення Божого і миру для нашої держави та українського народу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Його Блаженство зауважив, що передумовою Великого посту є прощення.

«Ми повинні простити один одного за те, чим згрішили один проти одного, простити, як Бог простив усіх нас. Якщо ми простимо один одного, то Бог і нас простить. Це є передумова», – відзначив Блаженніший владика.

За словом Предстоятеля, під час Святого і Великого посту важливо готувати себе через піст, через добрі справи, через молитву до зустрічі великого свята – Світлого і Преславного Святого Воскресіння.

«Під час посту ми повинні постаратися омити свою душу, очистити її від гріховного бруду і з чистою душею, з чистою одежею душі зустріти Воскреслого Христа», – підкреслив Архіпастир та побажав Божої допомоги в цьому: «Нехай Господь допоможе кожному з нас, у міру своїх сил, тримати піст: утримувати себе від скоромної їжі, робити добрі справи, відвідувати храм, каятися, молитися, причащатися. Це є ті таїни, які готують нас до зустрічі з Воскреслим Христом».

Блаженніший Митрополит Онуфрій, зокрема, благословив усім вірним Української Православної Церкви під час цього Святого Великого посту звершити невеликий молитовний подвиг задля української держави та нашого народу. 

«Усім вірним нашої УПЦ благословляється читати щодня по одній кафізмі з Псалтирі та робити три поклони з молитвою “Отче наш” – просити в Бога, щоб Він простив нам наші гріхи – і три поклони з молитвою “Богородице Діво” – просити, щоб Господь молитвами Пресвятої Богородиці благословив нашу землю та наш український народ», – закликав Його Блаженство. 

Предстоятель благословив усіх на гідне звершення подвигу Великого посту та радісну зустріч Світлого Христового Воскресіння та побажав допомоги Божої й Божого благословення.