В УПЦ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗВИНУВАЧЕННЯ НА АДРЕСУ МИТРОПОЛИТА ІОНАФАНА

В УПЦ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗВИНУВАЧЕННЯ НА АДРЕСУ МИТРОПОЛИТА ІОНАФАНА

Владика Климент розповів, чому митрополит Іонафан спокійно сприйняв підозру від СБУ.

Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ, прокоментував звістку про вручення митрополиту Тульчинському Іоанафану повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 161 («порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань»), повідомляє LB.ua.

За його словами, митрополит Іонафан сприйняв підозру спокійно, він упевнений у своїй невинуватості. «У випадку повного і неупередженого розслідування його (митрополита Іонафана, – Ред.) невинуватість буде доведена. Він про це неодноразово заявляв. Слід зазначити, що за останній час неодноразово відкривалися такі ж провадження за тією ж статтею Кримінального кодексу, на підставі публічних заяв чиновників, політиків і навіть представників різних конфесій, що містили в собі неприховані ознаки образи та дискримінації вірян УПЦ за їхні релігійні переконання», – зазначив ієрарх УПЦ.

Митрополит Климент заявив, що розслідування цих справ чомусь іде не так жваво і не набуває такого розголосу в ЗМІ. «Звісно, сам по собі цей факт ще не свідчить про наявність у нашому суспільстві сегрегації на людей різного сорту залежно від їхніх релігійних переконань, але може стати серйозним сигналом щодо дотримання фундаментальних прав людини», – вважає голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

СПЖ