В Новоживотові агресивно налаштовані активісти ПЦУ намагалися захопити храм УПЦ

26 липня агресивні прихильники розкольницької структури ПЦУ в день престольного свята в Свято-Покровському храмі канонічної Церкви в Новоживотові знову спробували захопити храм.

За словами очевидців, представники ПЦУ спочатку стовпилися на сходах храму, а згодом зрізали болгаркою замки на веранді і проникли в храм.

«Настоятель храму і 50-60 прихожан УПЦ почали служити акафіст і літургію. У двір храму прийшли прихильники ПЦУ і поставили прямо перед віруючими намет, почали молитися. Прибула поліція. Перед Таїнством Причастя активісти розкольницької структури кинулися до дверей і зайшли в храм. Поліція стояла збоку, дивилася і нічого не робила», — розповів благочинний Оратівського церковного округу Тульчинської єпархії протоієрей Димитрій Цмокало.

За словами священнослужителя, поліція пропустила активістів ПЦУ в храм, але не допустила туди ж віруючих канонічної Церкви, які хотіли зафіксувати те що відбувається всередині.

Парафіяни УПЦ довгий час дотримувалися домовленості і не входили на територію храму, однак представники розкольників вже двічі намагалися прорватися до храму.

Згодом представники розкольницької релігійної організації закрили храм канонічної Церкви на свої замки і розійшлися.

Настоятель і віруючі УПЦ написали заяви в правоохоронні органи про незаконні дії представників розкольників і про бездіяльність поліції, в якої недавно змінилося обласне керівництво.