У БЕЛГРАДІ ПОМЕР ПАТРІАРХ СЕРБСЬКИЙ ІРИНЕЙ

20 листопада 2020 року, на 91 році життя, відійшов до Господа Святіший Патріарх Сербський Іриней. Як повідомляє офіційний сайт Сербської Православної Церкви, Предстоятель спочив після важкої боротьби з коронавірусом.

Патріарх Іриней був госпіталізований у лікарню Військово-медичної академії Белграда 5 листопада 2020 року. 19 листопада його стан стрімко погіршився. За здоров’я Предстоятеля боролася постійна рада лікарів і колеги з Росії, які терміново прибули на допомогу сербським медикам. Святішого Владику підключили до апарату штучної вентиляції легенів. 20 листопада о 7:07 він помер.

Святіший Патріарх Іриней (в миру Мирослав Гаврилович), був 45-м Предстоятелем Сербської Православної Церкви. Він народився 28 серпня 1930 року в селі Видова під містом Чачак. Закінчив семінарію в Призрені, вищу богословську освіту здобув у Белграді, продовжив навчання в аспірантурі в Афінах. Чернечий постриг прийняв у жовтні 1959 року, незабаром після цього був рукопокладений у священика. Багато років працював викладачем і ректором Призренської духовної семінарії та директором монастирської школи в Острозі, 34 роки очолював Нишську єпархію СПЦ, де порушив питання щодо будівництва десятків нових храмів, реставрації та відновлення давніх церков і монастирів. На Патріарший престол з титулом Святіший Патріарх Сербський, Архієпископ Печський, Митрополит Белград-Карловацький обраний 22 січня 2010 року.

Президент Сербії Олександр Вучич розмістив у соцмережах фотографію Предстоятеля, підписавши її: «Мені була надана честь Вас знати. Такі, як Ви, не йдуть ніколи…»

Співчуття з приводу смерті Святішого Патріарха Іринея висловив керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.