Стало відомо ім’я нового Патріарха Сербської Православної Церкви

Митрополит Порфирій Загребсько-Люблянський став 46-м Патріархом Сербської Православної Церкви.

18 лютого 2021 року на Архієрейському Соборі Сербської Православної Церкви був обраний новий Патріарх. Ним став митрополит Загребсько-Люблянський Порфирій (Періч), повідомляє сербське видання кurir.rs.

Митрополит Порфирій був обраний в результаті «апостольського жереба». Конверт з його ім’ям з напрестольного Євангелія дістав архімандрит Матфей з монастиря святого Сисоя Великого.

Новий Патріарх Сербський народився 22 липня 1961 року в місті Бечее, Сербія, в родині Радівоя і Радойкі і був хрещений з ім’ям Првослав. Початкову школу закінчив у Чуруге, а гімназію в Новому Саді.

У Фоміну неділю 1985 року в монастирі Високі Дечани був пострижений в чернецтво своїм духовним отцем, ієромонахом Іринеєм (Буловичем).

У 1986 році закінчив з Богословський факультет Белградського університету.

У тому ж році, на Другий Духів день в Троїцькому монастирі в селі Мушутіште єпископом Рашсько-Призренським Павлом (Стойчевичем) висвячений у сан ієродиякона. Потім він відбув на аспірантуру в області Святого Письма Нового Завіту в Афіни, де залишався до 1990 року.

У 1990 році з благословення єпископа Бачського Іринея (Буловича), повернувся до Сербії і 6 жовтня прибув до монастиря Святих Архангелів в Ковиле. На Собор святого архангела Михаїла 21 листопада того року він був висвячений в сан пресвітера. Незабаром за цим, c припливом багатьох молодих послушників, обитель стала рости і ієромонах Порфирій був поставлений її ігуменом. Будучи насельником Ковильського монастиря, виступав з багатьма лекціями в різних форумах, особливо дбаючи проти різноманітних деструктивних сект.

14 травня 1999 року в черговому засіданні Священного Архієрейського Собору Сербської Православної Церкви в Белграді обраний єпископом Єгерським, вікарієм Бачської єпархії. Його архієрейська хіротонія відбулася 13 червня того ж року.

24 травня 2014 року рішенням Священного Архієрейського Собору Сербської Церкви в Белграді обраний правлячим єпископом Загребсько-Люблянської митрополії з возведенням у сан митрополита.