СПІВЧУТТЯ СЕРБСЬКІЙ ЦЕРКВІ НАДІСЛАЛИ СВЯТІШИЙ ПАТРІАРХ КИРИЛ І БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ ОНУФРІЙ

СПІВЧУТТЯ СЕРБСЬКІЙ ЦЕРКВІ НАДІСЛАЛИ СВЯТІШИЙ ПАТРІАРХ КИРИЛ І БЛАЖЕННІШИЙ МИТРОПОЛИТ ОНУФРІЙ

Співчуття у зв’язку із кончиною Святішого Патріарха Сербського Іринея надіслали Сербській Православній Церкві Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил та Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятель Сербської Православної Церкви відійшов до Господа 20 листопада 2020 року.

«З почуттям глибокої скорботи сприйняв звістку про смерть мого возлюбленого Співбрата і Співслужителя Святішого Архієпископа Печського, Митрополита Белград-Карловацького, Патріарха Сербського Іринея. Від імені архіпастирів і пастирів, чернецтва і вірян Руської Православної Церкви, а також від себе особисто висловлюю співчуття у зв’язку з гіркою втратою, що спіткала сестринську Сербську Православну Церкву», – написав у своєму посланні Святіший Патріарх Кирил.

Як зазначив Патріарх, спочилий Первосвятитель завжди прагнув бути поруч із паствою і в останню годину своєї земної мандрівки «розділив страждання тих вірних, чий життєвий шлях обірвала згубна епідемія».

«Новопреставлений Предстоятель своїм високим авторитетом і непохитною вірністю священними канонами зробив багато для збереження єдності світового Православ’я та підтримки канонічного порядку в Святій Церкві Христовій. Покійний був великим другом Руської Православної Церкви, яку неодноразово відвідував з офіційними візитами… Не раз Святіший Патріарх Іриней зі святительською безстрашністю і прямотою виступав на підтримку гнаного канонічного Православ’я на Україні», – підкреслив Предстоятель Руської Православної Церкви.

«Господь Іісус Христос, воскресіння і життя (Ін. 11:25), нехай упокоїть душу новопреставленого раба Свого в оселях праведних, де немає хвороб, ані печалі, ані зітхання, але життя безконечне. Вічна і благая йому пам’ять!» – завершив Святіший Патріарх Кирил.

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своєму співчутті зазначив, що новопреставлений Патріарх Іриней «був видатним ієрархом, який жертовно звершував своє архіпастирське служіння Святій Церкві та був гарантом єдності Православ’я в Сербії, строго дотримуючись Його канонічного устрою».

«Він користувався особливим авторитетом серед Предстоятелів Помісних Православних Церков. Українська Православна Церква високо цінує особистий внесок і віддане служіння Святішого Патріарха Іринея щодо захисту єдності світового Православ’я і підтримку канонічного Православ’я в Україні», – підкреслив Предстоятель Української Православної Церкви.

Від імені Священного Синоду й багатотисячної української пастви Блаженніший Владика приніс сердечні співчуття архіпастирям, кліру, чернецтву та вірянам Сербської Православної Церкви.

«Молимося, щоб Господь упокоїв душу новопреставленого Святішого Патріарха Іринея в оселях праведних идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная. Вічна пам’ять Святішому Владиці!» – завершив Блаженніший Митрополит Онуфрій.