РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана духовенству, чернецтву і всім вірним чадам Тульчинської єпархії Української Православної Церкви

Христос роджається! СЛАВИМО ЙОГО!

Нині Свята наша Матір-Церква згадує найбільшу в людській історії подію — Різдво Христове!

Першими звістку про Різдво Спасителя світу удостоїлися почути не царі мирські, а прості пастухи, які вночі стерегли своє стадо на полі недалеко від Віфлеєму. Їм явився Ангел Господній і сказав: «Не бійтеся, ось я благовіствую вам велику радість, яка буде всім людям, бо народився вам нині Спаситель, Який є Христос Господь, у граді Давидовому» (Лк. 2:11-12)

Саме богобоязливі пастирі удостоїлися поклонитися Тому, Хто на небесах, як Бог, повсякчас сидить на херувимах, а тоді, як Немовля кротко лежав в яслах для худоби, в тісній Віфлеємської печері!

Про чудо! Про смирення Того, через Якого безначальний Бог-Отець створив з нічого все існує нині, увесь Всесвіт!

Святе Письмо, устами святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, дає відповідь на здивоване запитання: заради чого Бог послав на землю Свого Єдинородного Сина, заради чого Він послав Пречистій Діві Марії Животворящого Духа Святого? Заради чого Він осінив Пресвяту Отроковицю Своєю Божественною Силою?

Відповідь свідка невимовних одкровень, улюбленого Учня Господа Ісуса Христа святого апостола Іоанна Богослова, про Таємниці втілення і вочоловічення Сина Божого приголомшує до глибин душі: «Бо Бог так полюбив світ, — пише він, — що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього не загинув, але мав ЖИТТЯ ВІЧНЕ»(Ін. 3:16)

Отже, жертовна любов Бога до свого творіння — людини, бажання спасти кожного, — ось спонукальна причина і кінцева мета народження, втілившогося на землі, Предвічного Бога, Господа нашого Ісуса Христа, — Агнця Божого, який прийняв на Себе гріхи всього світу!

Таємницю пришестя Христа до нас на землю просто і ясно виклали наші боголюбиві предки відомою різдвяною колядкою, яку в старовину заспівували в храмах перед вертепом: «Бог предвічний народився, прийшов днесь Із Небес, щоб спасти люд Свій весь! І утішився!»

А хто ж цей «народ Божий?», про який співається в цій колядці? Це ми — Церква Христова, Церква Православна, в якій наші предки і ми всі — у Христа хрестилися (занурилися) і таємниче в Його Плоть одягалися!

Дорогі брати і сестри!

Єдинородний Син Божий втілився і став людиною і обожив людську природу. «Бог став Людиною, щоб людина стала Богом», — вчить святитель Іоанн Златоуст. «Будьте святі, як Я святий» (1 Пет 1:16), — каже нам Господь! Іншими словами, після Різдва Христового, кінцева мета і духовне завдання віруючої людини полягає в Хрістоуподоблені.

Але світ цей, по слову Писання, «лукавий і перелюбний» (Мат.12:39), воює з Христом. Він відволікає людину від Бога багатьма спокусами. У центрі «міра цього», на жаль, знаходиться не Господь Ісус Христос, а мамона, — ідол користолюбства, земного багатства і плотського самоствердження. Особисте «я» затьмарило в людині святий образ Божий, він згас в долині тіней смертних. Тимчасове, тлінне намагається витиснути з самої пам’яті людини пам’ять про Сущого Бога і про Його святі заповіді!

Саме тому Різдво Христове набуває особливого рятівного значення: ця спасительна подія, яка поставляє перед православними, не падшу людину, а Святу Бого-Людини Христа! Він — наша Священна Хоругва, наш Священний Маяк. Бо Він є Альфа і Омега всього сущого!

Дорогі мої брати і сестри! Народи Землі нині вразила коронавірусна хвороба! Багато хто впав у відчай, багато хто сподівається тільки на людський розум, чекаючи лікарську чудо-панацею від цього реальної біди.

Ми ж, православні християни, не відкидаючи знань медичної науки, дотримуючись запобіжних заходів і віддаючи належне подвигам лікарів, давайте міцніше уповати на Господа, істинного Лікаря душ і тілес наших!

Вдумаймося в слова святкового гімну — тропаря Різдва Христового: «Діва днесь Пресущественного народжує і земля — вертеп неприступному приносить! Ангели з пастирями славословлять, волхви ж із зіркою подорожують! НАС БО ЗАРАДИ родилося Отроча младо Предвічний Бог!». Нехай це благовістя Святої Церкви підбадьорить всіх нас в надії на зцілення і душ і тілес наших благодаттю Христовою! Не бійтеся! Бо з нами Бог, Якому слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь !!

Зі святом Різдва Христового і наступаючим Новоліттям благості Божої!

Христос рождається!

+ Іонафан, Божою милістю митрополит Тульчинський і Брацлавський.

Різдво Христове. 2020-2021 рік. Кафедральний град Тульчин.

Комментарии (0)