ПОВІДОМЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ВІДДІЛУ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ ЩОДО ЗАХОПЛЕННЯ ХРАМУ УПЦ ПРИБІЧНИКАМИ ПЦУ У СЕЛІ КРАСНОСІЛКА ГАЙСИНСЬКОГО РАЙОНУ НА ВІННИЧИНІ ПІСЛЯ ВІЗИТУ ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ У КИЇВ

ПОВІДОМЛЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО ВІДДІЛУ ТУЛЬЧИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ ЩОДО ЗАХОПЛЕННЯ ХРАМУ УПЦ ПРИБІЧНИКАМИ ПЦУ У СЕЛІ КРАСНОСІЛКА  ГАЙСИНСЬКОГО РАЙОНУ НА ВІННИЧИНІ ПІСЛЯ ВІЗИТУ ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ У КИЇВ

В Єпархіальне управління Тульчинської єпархії УПЦ надійшло повідомлення благочинного Бершадського церковного округу (Гайсинський район Вінницької області), протоієрея Олега Мураховського, в якому йшлося про те, що третього вересня 2021 року в селі Красносілка Бершадської ОТГ Гайсинського району Вінницької області  представники так званої ПЦУ здійснили брутальне захоплення Свято-Іоанно-Богословського храму УПЦ.

Протоієрей Олег Мураховський, повідомив, що о 10.00 йому зателефонували жителі села, які розповіли, що на території раніше опечатаного поліцією Красносільського храму УПЦ, представники ПЦУ на чолі з Ростиславом Процаніним та Сергієм Ярко зривають замок на двері прицерковного приміщення, в якому громада УПЦ тимчасово проводила Богослужіння.

Дивно, але в той же час біля храму вже знаходились два автомобілі поліції (!), ніби для «забезпечення охорони правопорядку».

Священника сільської громади УПЦ  ієрея Андрія Козюка представники ПЦУ примушували зайти в прицерковний будинок, аби він забрав з нього всі свої речі, «бо завтра їх там не  буде».

Зателефонувавши на 102 і повідомивши про вчинення кримінального злочину — самоуправство, від чергового Гайсинського РВ поліції у Вінницькій області, отець Олег, як благочинний,  отримав відповідь, що оперативно-слідча група виїхала на виклик.

Дзвінок надійшов о 12.15.  Але оперативна група прибула на місце події о 14.55, хоча відстань від райвідділу до села всього 65 км!

Тільки після дзвінка телефоном на гарячу лінію МВС поліція розпочала збір заяв та пояснень. Але на той час організатор цього дійства, «священник» ПЦУ пан Процанін, уже поїхав.

Зі слів заступника голови Бершадської ОТГ пана Нечитайло, у нього (у голови) вже було «усне розпорядження керівництва» щодо забезпечення «правильного» вирішення питання про храм.

За данними з джерел неканонічної т.зв. ПЦУ, захоплення храму не було, бо є рішення Верховного суду на користь клонірованої  місцевою владою «Красносільської релігійноїї громади УПЦ», яка була створена штучно на базі сходу частини жителів села.

Про що свідчать відповідні заяви настоятеля Іоанно-Богословського храму.

Незважаючи на протести настоятеля Красносільської релігійної громади Тульчинської УПЦ, державний реєстратор Вінницької обладміністрації протиправно зареєстрував клоніровану громаду як юридично «законну».

Так відбулося рейдерське захоплення Красносільського Свято-Іоанно-Богословського храму УПЦ, який свого часу урочисто освятив архієпископ Тульчинський і Бацлавський Іонафан.

(У Ютубі можна знайти відео цього свята за участі влади села і численних вірян УПЦ).

Повідомлення оновлено.

Освячення Архієпископом Тульчинським і Брацлавським Іонафаном Свято-Іоанно-Богословського храму у Красносілці. 2011 рік.

Повідомлення оновлено