На Херсонщині завершилася ХХ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю

На Херсонщині завершилася ХХ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю

У п’ятницю, 4 червня 2021 року, завершила роботу ювілейна ХХ Всеукраїнська конференція голів і представників єпархіальних відділів по роботі з молоддю, яка, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, проходила в селищі Лазурне на Херсонщині. П’ятиденний форум Синодального молодіжного відділу УПЦ закінчився літургією в місцевому Олексіївському храмі, яку звершив голова Синодального молодіжного відділу УПЦ, вікарій Київської Митрополії архієпископ Обухівський Іона у співслужінні учасників конференції у священному сані. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу УПЦ у справах молоді.

Всеукраїнські конференції уже 10 років поспіль проводяться Синодальним молодіжним відділом двічі на рік, цього разу захід зібрав майже 130 учасників з усіх регіонів України.

Тульчинську єпархію на форумі представляв Голова єпархіального відділу у справах сім’ї та молоді, настоятель храму СвятителяЛуки Кримського міста Немирів, благочинний Немирівського церковного округу, протоієрей Василій Гончарук.

Розпочався форум у понеділок, 31 травня, з урочистого молебню на початок доброї справи. За наступні три дні учасники розглянули чимало проблемних питань, що постають під час роботи з молоддю, обговорили нові сучасні тенденції, до яких чутливими є молоді люди, та поділилися власними напрацюваннями. Активні молодіжні діячі представили свій досвід взаємодії з молоддю, проаналізувавши його сильні та слабкі сторони.

Серед доповідей зокрема пролунали виступи заслуженого лікаря України, доктора медичних наук, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки Інни Володимирівни Гогунської «Вакцинація. Постковідний синдром»; криміналіста та кримінолога Наталії Веселовської «Вплив навколишнього середовища на формування особистості дитини, або Енвайронментальна кримінологія: дослідження дитячої злочинності»; психолога, психотерапевта, завідувача кафедри психології та антропології Дніпровського медичного інституту протоієрея Тарасія Марченка «Пастирська психотерапія»; протоієрея Андрія Пінчука з Дніпропетровської єпархії «Всебічна пастирська турбота про дітей з інвалідністю» тощо.

Також учасники пройшли курс тренування з надання домедичної допомоги від рятувальника, санітарного інструктора, фельдшера десантно-штурмового батальйону Олександра Стерлікова.

Обміну практичним досвідом у реалізації молодіжних проектів було присвячено виступи представників цілої низки єпархій УПЦ. Так, голова молодіжного відділу Львівської єпархії ієромонах Іов (Ольшанський) та голова сімейного відділу Львівської єпархії протоієрей Михаїл Коник розповіли, як спільно працюють над духовно-просвітницьким проектом «Дні сім’ї в монастирі». Представник Херсонської єпархії протоієрей Димитрій Дзядевич поділився власним досвідом духовної опіки алко та наркозалежних в психо-соціальних реабілітаційних центрах, а протоієрей Ігор Мельников з Криворізької єпархії розповів про напрацювання та проблеми, з якими стикнувся під час відкриття навчального закладу на території храму.

У роботі ХХ конференції також взяли участь представники інших синодальних та єпархіальних структур. Проблем сучасної освіти торкнувся у своєму виступі голова Синодальної літургічної комісії митрополит Новокаховський і Генічеський Філарет, досвіду проповіді серед молодіжної аудиторії було присвячено доповідь голови відділу місіонерства, катехізації та релігійної освіти Львівської єпархії протоієрея Діонісія Буренка.

Комментарии (0)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *