Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан взяв участь у першому в 2021 році засіданні Священного Синоду УПЦ

Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан взяв участь у першому в 2021 році засіданні Священного Синоду УПЦ

12 травня у резиденції Предстоятеля УПЦ на територіїСвято-Успенської Києво-ПечерськоїЛаври відбулося перше у 2021 році засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перед засіданням синодали  помолились за Божественною літургією у Миколаївському домовому храмі резиденції Предстоятеля.

Засідання очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Постійними членами Священного Синоду є: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Луганський і Алчевський Митрофан, секретар Священного Синоду УПЦ, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній. Тимчасовими членами Священного Синоду є: митрополит Тульчинський і Брацлавський Іоанафан, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій та архієпископ Конотопський і Глухівський Роман.

Перед початком роботи Предстоятель звернувся до членів Синоду зі вступним словом.

«Шановні владики, сердечно вітаю вас з прийдешніми святами, з Пасхою, Воскресінням Христовим! Милістю Божою ми святкували у нормальному режимі, і люди змоги посвятити паски й побувати на Пасхальному богослужінні, священники виконували свої обов’язки, особливо у цей час обмежень. Ми дякуємо Богові! Ми дякуємо владі, що вони з розумінням поставилась до того, що таке Пасха Христова, що молитва у цей Празник, у цей день у храмі – не горе, а щастя і благословення для України.
Я вітаю вас у стінах нашої святої обителі. Сьогодні в нас чергове засідання Священного Синоду, на якому ми будемо розглядати деякі питання поточного життя, які треба вирішувати, тому що Церква звершує свою місію, і є такі моменти, які сьогодні потребують нашого втручання і нашого осмислення. Бажаю всім Божої допомоги!».

Від імені Священного Синоду митрополит Агафангел оголосив вітальний адрес Блаженнішому Митрополиту Онуфрію з нагоди 50-річчя чернечого постригу Предстоятеля і вручив йому пам’ятну грамоту.

Ієрархи Української Православної Церкви оцінили виклики, які стоять перед УПЦ сьогодні, вирішували кадрові та інші питання життя Церкви.