Митрополит Лука: Мета ворогів Церкви – розпад Православ’я

Митрополит Лука: Мета ворогів Церкви – розпад Православ’я

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука заявив, що питання автокефалії та статусу Української Церкви мають вирішуватися лише на Соборі.

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука заявив в інтерв’ю ВВС, що єдність Церкви визначена її Статутом і всі питання щодо статусу УПЦ можуть бути вирішені лише на Архієрейському Соборі, а не в приватному порядку.

«Однозначно не одноосібно. Ми не удільні князьки, які сидять у себе на кафедрах, – нагадав ієрарх. – <…> Якщо ти не знаєш, як вчинити, чини за законом. У нас є канони Церкви, у нас є Статут: архієрея має право судити лише Архієрейський Собор. А у нас зараз усі розумні, усі духовники. Що ж ви робите, люди добрі? Великий піст. Ви замість того, щоб каятися у своїх гріхах, хочете лайків побільше зібрати і постів у соцмережах написати, усякої гидоти, сквернослів’я і так далі. І думають, що вони рятують Православ’я, рятують Церкву».

Владика Лука зазначив, що нескінченні вимоги архієреїв про негайне скликання Собору лише підливають оливи до вогню.

«От як вони уявляють, як мені з Запоріжжя доїхати на Собор? Відеоформат – це не відповідь на питання. Ми не зможемо поспілкуватись. Це як мити руки у рукавицях.<…> Ми можемо публічно висловитися, можемо писати листи, але все одно остаточне вирішення питання – це обов’язок лише Собору», – заявив ієрарх УПЦ.

На думку митрополита Луки, автокефалія для УПЦ, про яку зараз говорять багато віруючих в Україні, не є вирішенням усіх проблем.

«Потрібно знайти золоту середину. Навіть ця автокефалія – вирішить вона питання чи ні? Пан Архондоніс (мирське прізвище Вселенського патріарха Варфоломія, – Ред.), який відпав від Православної Церкви і називає себе патріархом Варфоломієм, який співслужив з розкольниками, – як він нам дасть автокефалію? Він скаже: «Я вже дав вам Томос, йдіть туди». Я прошу вас, не оцінюйте Церкву світськими мірками. Це ж не те, що в податкову пішов, тобі дали посвідчення підприємця, і ти ним став. У Церкві діє благодать Святого Духу, і те, що суперечить цій благодаті, порушує передачу благодаті, є безблагодатним. Все те, що відпало від Церкви, має повернутися до Церкви. Хто визнає цю автокефалію? Що вона нам дасть?» – зазначив владика.

«Але ми будемо тоді як відірваний рукав. Нас ніхто не визнає. Православна Церква – єдина во Христі. Те, що відпало від Церкви, не є Церквою. Зараз метою ворогів Православ’я є розпад Православ’я на дрібні горошинки. Ось це страшно. Тому більш глобально вирішувати це питання і давати канонічну оцінку всьому, що відбувається, може лише Собор», – сказав ієрарх УПЦ.