Керуючий справами УПЦ: Просимо, щоб політики прислухалися до голосу Церкви

Керуючий справами УПЦ: Просимо, щоб політики прислухалися до голосу Церкви

УПЦ з самого початку робила і буде робити все можливе заради встановлення миру, але без політиків це питання не вирішити, — зазначив митрополит Антоній (Паканич).

Ми б дуже хотіли, щоб політики прислухалися до голосу Церкви, який є голосом народу. Про це керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) сказав на Міжнародному форумі «Люди миру», який 21 вересня 2020 року відкрився у Свято-Успенській Святогірській лаврі. Трансляцію форуму веде «Перший Козацький».

«Один святий сказав, що у людському суспільстві є один найстрашніший гріх – це гріх війни, коли людина перестає бачити перед собою друга, сусіда, близького, співгромадянина, бачити просто людину як образ і подобу Божу, – зазначив ієрарх. – При війні люди дивляться один на одного через приціл зброї. На жаль, ми проживаємо цю сторінку нашої історії, і дуже хочеться, щоб це була вже сторінка саме історії та минулого. Ми маємо те, що маємо, і від цього вже не відійти, але ми повинні думати про майбутнє».

Владика розповів, що напередодні зустрів у Святогірській лаврі дуже багато маленьких дітей, які виявилися переселенцями, що ту мешкають.

«Багато з них виросли в Лаврі, хтось тут навіть народився. Багато з них не знають домашнього затишку. Так, Церква прихистила людей, але ми розуміємо, наскільки важливу роль у нашому житті грає просто батьківський дім, тепло батька, матері. А коли діти розрізняють, на жаль, яка куля з якої зброї свистить, це дуже страшно. Тому для нас найважливіше – зробити все, щоб їхнє майбутнє було мирним, щоб вони вже не знали тих переживань, які є в їхньому житті».

У цьому треба поспішати, підкреслив митрополит Антоній, тому що війна грає дуже погану роль – люди звикають до війни і навіть до смерті, відбувається сакралізація війни і кров все сильніше нас розділяє.

Але від Церкви, яка з самого початку говорить, що війна – це погано, не можна воювати і розділяти народ, залежить не все, зазначив він.

«Ми б дуже хотіли, щоб політики прислухалися до голосу Церкви, – сказав керуючий справами УПЦ. – Голос Церкви – це голос народу. Можливо, ми принципово підійшли до того, щоб зібратися без політиків, хоча розуміємо, що без політиків це питання не вирішити».

Ієрарх додав, що Українська Православна Церква робить і буде робити все можливе, щоб люди по обидві сторони не жили агресією, досягли внутрішнього миру і змогли через церковні Таїнства повернутися в нормальний духовний стан.

«Сьогоднішній форум – один з етапів того, чим Церква займається з самого початку конфлікту. І кожен з нас, і священик, і ієрарх, і прості миряни – будемо робити все, що залежить від нас. Тому що ми патріоти своєї Батьківщини і розуміємо, що подолати конфлікт можна тільки тоді, коли ми досягнемо внутрішнього миру. І цим Церква якраз і займається, це її головне призначення – привести людей до Христа, який є мир і благодать для кожної людини», – підсумував митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Нагадаємо, 21 вересня 2020 року, в рамках миротворчих ініціатив Української Православної Церкви з припинення збройного конфлікту та відновлення мирного життя на Донбасі, у Святогірській лаврі відкрився Міжнародний форум «Люди миру». Керуючий справами УПЦ митрополит Антоній зачитав Звернення Предстоятеля до учасників форуму.

Комментарии (0)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *