Ієрарх Румунської Церкви: Аріанська брехня не померла

Ієрарх Румунського Патріархату єпископ Хушський Ігнатій вважає, що єресь Арія не зникла, а прихована у світському атеїстичному гуманізмі. Про це він сказав на проповіді у кафедральному соборі святих апостолів Петра та Павла міста Хуші, 5 червня 2022 року, повідомляє basilica.ro.

Як пояснив архієрей, аріанство заперечує Божество Ісуса Христа, так само, як атеїстичний гуманізм хоче, щоб згадка про Бога зникла з історії людства.

«Ця філософія ставить у центр всього ідеологічного лісу людину, яка хоче бути мірою всіх речей; все в цьому всесвіті має обертатися навколо людини, виключаючи Бога з цього рівняння», − сказав єпископ Ігнатій, перефразовуючи думку давньогрецького мислителя Сократа.

Владика також процитував слова святого Іустина Поповича про те, що «аріанство не померло, воно ще живе, воно не поховано».

«Воно живе силою і прагненням вилучити і вигнати Бога з цього світу, щоб людина могла дійсно відчути себе вільною від будь-яких моральних норм, певної поведінки та способу життя, що випливають з Євангелія», − пояснив єпископ Ігнатій.

Він зазначив, що сьогодні ми перебуваємо у «стані жахливого розділення, за яким стоїть ірраціональне бажання людини відмовитися від усього святого».

«Ми живемо в христофобському суспільстві, яке ненавидить Христа, хоче відмовитися від ікон та присутності Бога у публічному просторі, вигнавши Його у приватне життя кожного, − продовжив архієрей. − Ми чуємо, як багато людей кажуть, що той, хто хоче випробувати Бога, має знайти Його у своїй душі, не відвідуючи Церкву. Що немає потреби бачити священиків на публіці, на заходах культурних чи особливо значущих в історії народу – надто багато сакрального, і від нього треба відмовитись. Що немає потреби у присутності Бога».

«Настане час, коли говорити про Бога, сповідувати те, у що ми віримо, може стати злочином, поки суспільство бажає й надалі залишатися світським», − резюмував єпископ Ігнатій.