Хрещення Русі: анонс 2020 та найяскравіші моменти 2015-2019

Хрещення Русі: анонс 2020 та найяскравіші моменти 2015-2019

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент розповів про особливості цьогорічного святкування річниці Хрещення Русі та дня пам’яті святого благовірного князя Володимира в Українській Православній Церкві.

«1032 роки тому прийняття Християнства кардинально змінило життя наших предків. Євангельські заповіді об’єднали наш народ у могутню державу Київської Русі. Чотири роки поспіль у День Хрещення Русі в Києві збираються сотні тисяч вірян із різних куточків нашої держави для того, щоб молитовно об’єднатися біля пам’ятника св. рівноап. князю Володимиру, а також звершити спільну молитву під час Божественної літургії у головній святині України — Києво-Печерській Лаврі», — нагадав митрополит Климент.

Ієрарх зазначив, що і цього року урочистості з нагоди Дня Хрещення Русі будуть торкатися кожного православного християнина, де б він не жив.

«Відповідно до рішення Священного Синоду УПЦ, 28 липня в кожній єпархії мають бути проведені урочисті подячні молебні з церковними святковими передзвонами на знак подяки Богу за те, що ми православні», — сказав він.

Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ повідомив, що у Києві 28 липня, як і завжди, буде звершена Божественна літургія у Києво-Печерській Лаврі.

«Під час цієї Божественної літургії Предстоятель нашої Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитає молитву — подяку Богу за те, що Він благословив наш народ Православною вірою», — розповів владика.

Митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент також зауважив, що богослужіння, яке звершуватиметься в Києво-Печерській Лаврі, вже традиційно транслюватиметься на телеканалі “Інтер” для того, щоб усі охочі могли долучитися до торжеств, які відбуватимуться в нашій столиці. Початок трансляції о 9:00.

У сюжеті Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ ми пропонуємо згадати найяскравіші моменти та головні події урочистостей Хрещення Русі минулих 2015-2019 років.