08 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ МИТРОПОЛИТ ТУЛЬЧИНСЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ ІОНАФАН ЗВЕРШИВ БОЖЕСТВЕНУ ЛІТУРГІЮ У ХРАМІ СЕЛА МЯГКОХІД, ЩО НЕПОДАЛІК ЗНАМЕНИТОГО ЧУМАЦЬКОГО ШЛЯХУ, ЯКИМ ДОСТАВЛЯЛИ В УКРАЇНУ-РУСЬ ДОРОГОЦІННУ ПОКЛАЖУ — КРИМСЬКУ СІЛЬ

08 ВЕРЕСНЯ 2021 РОКУ МИТРОПОЛИТ ТУЛЬЧИНСЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ ІОНАФАН ЗВЕРШИВ БОЖЕСТВЕНУ ЛІТУРГІЮ У ХРАМІ СЕЛА МЯГКОХІД, ЩО НЕПОДАЛІК ЗНАМЕНИТОГО ЧУМАЦЬКОГО ШЛЯХУ, ЯКИМ ДОСТАВЛЯЛИ В УКРАЇНУ-РУСЬ ДОРОГОЦІННУ ПОКЛАЖУ — КРИМСЬКУ СІЛЬ

Поділля. Земля, яку колись заселили праслов’яни, які, мандруючи тисячоліттями з південносибірського Алтаю на Захід, через Уральський хребет, шукали для себе придатні території. Спочатку вони заселили землі південної Балтики (прилаби, ободріти), сучасної Польщі (мазовшани, ляхи), а потім деякі роди направилися на південь, де опанували чудові Карпати. А потім, дуже повільно, розійшлися безкрайньою рікою по всій Руській рівнині і дісталися земель Поділля, де живуть і досі.

Отже, східні слов’яни — це древній народ Європи. Вони й нині мешкають в Германії (лужичи), в центрі Європи (словаки, чехи), на Балканах (серби, хорвати, словени, болгари тощо), і по всій Руській рівнині від Ладожського озера і Білого моря до самого Чорного моря (малоруси, білоруси, великоруси), і які знову мігрували до Алтаю і далі, аж до Китаю і Тихого океану. Але Подільский край — це колиска сталого українства, це кузня, де гартувалися шаблі вільних козаків у жорстокій боротьбі за свою рідну православну віру, за православну Церкву, за Святу Русь!

Саме на древньому Поділлі служить Високопреосвященнійший митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, який сьогодні, у свято Володимирської (Вишгородської) ікони Божої Матері, Покровительки і Заступниці Святої Русі, звершив Божественну літургію у храмі святого великомученика Димитрія, Солунського чудотворця, що в селі Мягкохід Бершадського округу Тульчинської єпархії Української Православної Церкви, яку очолює наш духовний Отець, Блаженнійший Онуфрій, Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви.

Правлячого архієрея зустріли із квітами прихожани храму, з хрестом — настоятель храму протоієрей Володимир Голуб із священниками Тульчинської єпархії. За богослужінням молитовно співав хор прихожан.

Після читання Євангелія владика Іонафан виголосив проповідь про історію появи на Русі Володимирської ікони Божої Матері, яку Великий Князь Київський Володимир отримав у Херсонесі Кримському (слов’янська літописна назва — Корсунь), який тепер знаходиться в межах Севастополя, саме там, де Князь всієї Русі, як пише преподобний Нестор Літописець, прийняв святе Хрещення разом із своїм військом, і ікону Божої Матері, як благословення для Православної Руської Землі.

Після Літургії відбувся Хресний хід навколо храму, з іконами Спасителя і Божої Матері, з молитвами за Церкву та про мир в Україні. Також було виголошено статутне многоліття Святійшому Патріарху Кирилу, Блаженнійшому Митрополиту Оуфрію, Владиці митрополиту Іонафану, Єпископу Ладижинському Сергію, священству і всім православним християнам.

За всі труди у Славу Божу митрополит Іонафан сердечно подякував настоятелю протоієрею Володимиру Голубу, всім учасникам великого Торжества Православ’я у храмі УПЦ , що в селі Мягкохід. За святковою трапезою, агапою любові, відбулося живе спілкування митрополита Іонафана із добрими пастирями і благочестивою паствою.

ІНФО-відділ Тульчинської єпархії УПЦ.