Юрвідділ повідомив про неправомірний збір інформації про громади УПЦ

Юрвідділ повідомив про неправомірний збір інформації про громади УПЦ

В УПЦ роз’яснили, що релігійна громада може надавати будь-яку інформацію про себе тільки після письмового звернення представника органу державної влади.

У зв’язку з тим, що з різних регіонів України надходять повідомлення про неправомірний збір інформації про релігійні громади Української Православної Церкви, голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов опублікував на своїй сторінці у Facebook спеціальне роз’яснення.

«З регіонів телефонують священики і повідомляють, що за вказівкою обладміністрацій збирають інформацію про релігійні громади УПЦ (документи на храм, земельну ділянку, кількість священиків, чи змінювали статут і т.д.)!

У зв’язку з цим звертаємо увагу, що рішення про надання або ненадання будь-якої інформації про релігійну громаду може прийматися тільки після письмового звернення представника органу державної влади в єпархію або релігійну громаду!» – підкреслив глава юрвідділу УПЦ.

Для отримання консультації можна звертатися на гарячу лінію юрвідділу: 097-537-55-96

Раніше СПЖ писала, що, за інформацією джерел, прем’єр України Денис Шмигаль пообіцяв патріарху Варфоломію повну адміністративну підтримку ПЦУ, що включає «переходи» храмів канонічної УПЦ.

СПЖ