Високопреосвященнішого Іонафана, Митрополита Тульчинського і Брацлавського, Пасхальне привітання клірикам, ченцям і вірному народу Божому Тульчинської єпархії УПЦ

Високопреосвященнішого Іонафана, Митрополита Тульчинського і Брацлавського, Пасхальне привітання клірикам, ченцям і вірному народу Божому Тульчинської єпархії УПЦ

Христос воскрес!

Дорогі брати та сестри!

Ще недавно, у Страсну П’ятницю, ми духовно спогреблися Христу, оплакуючи разом з жонами-мироносицями Його хресну смерть і поховання, а нині возстаємо з Ним з живоносного гробу і, радісно, співаємо з ангелами і всією нашою Святою Церквою-сповідницею радісну пісню Перемоги Христа над смертю.

Бо Він воістину воскрес як Бог, зійшов Своїм божеством в пекло і сокрушив там кайдани смерті, вивів з нього душі наших прабатьків Адама та Єви, воскресив багатьох святих для свідчення майбутнього Його другого Пришестя на землю, щоб назавжди зруйнувати злу силу Сатани і його слуг, і возвести нас, несправедливо гонимих, з земних рукотворних храмів, у вічний і сяючий Храм Небесного Єрусалиму, де немає ні печалі, ні зітхання, але Життя вічне, яке за Словом Божим, є блаженне знання істинного Бога, Отця нашого Небесного!

Потерпімо ж, брати і сестри, тимчасові земні страждання, щоб на нас виповнилися пророчі слова Писання: «Ті, що витерпіли до кінця, спасуться!» (Мф. 24:13).

Нікого не проклинайте, але смиренно благословляйте! Духом полум’янійте, Господу служіть (Рим. 12:11-14) і Йому одному, Переможцю смерті, віддайте славу, честь і поклоніння, і в радості возвіщайте: «Христос воскрес з мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував!»

Прийди до нас скоро, Господи Ісусе! (Одкр. 22:21)

Амінь!

Пасха Христова

Тульчин 2023 р.