Речник УПЦ: У разі тиску Церква може відреагувати як в Чорногорії

Речник УПЦ: У разі тиску Церква може відреагувати як в Чорногорії

При ущемленні прав Церкви мудрість у тому, щоб зрозуміти, де чинити опір, а де миритися, упевнений спікер УПЦ.

Заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич у програмі «Право на віру» на «Перший Козацький» заявив, що якщо і надалі влада буде дискредитувати Українську Православну Церкву цілком можливий чорногірський варіант розвитку подій.

Священик розповів, як в Чорногорії брав участь в одному з хресних ходів проти антицерковного закону. Ці хресні ходи, які очолював чорногорський митрополит Амфілохій (Радович) збирали величезну кількість віруючих людей. Під час зупинок відбувалися короткі молебні, після яких митрополит Амфілохій виголошував проповіді, не боячись викривати світську владу і особисто черногорського президента Джукановича за обмеження прав Церкви.

«Я стояв поруч і чув, як він відкрито говорив про все. Ми сподіваємося, що ситуація сама собою вирішиться, намагаємося зберігати спокій, але мудрість полягає в тому, щоб розуміти, де діяти як владика Амфілохій, який довів ефективність цього шляху (адже антицерковний закон був змінений), а де, як у нашому випадку, ще варто потерпіти, але коли буде потреба, ми підемо шляхом владики Амфілохія», – сказав речник УПЦ.

Отець Микола вважає, що православні в Чорногорії більш згуртовані, ніж віруючі в Україні, адже на захист Православної Церкви на вулиці міст Чорногорії вийшла половина населення. Але він додав, що якщо буде необхідність, то і на вулиці українських міст вийдуть численні віруючі, щоб захистити права канонічної Церкви.

«Щонеділі наші храми відвідують близько 2 мільйонів людей, у великі свята ще більше і на вулиці міст вийде така ж кількість вірян, якщо буде в цьому необхідність для відстоювання релігійних прав.

Протоієрей Миколай закликав владу України не стравлювати людей за релігійною ознакою і дозволити людям ходити в ту церкву, яку вони вважають правильною, не перейменовуючи і не ущемляючи права віруючих УПЦ, щоб, не дай Бог, не повторити релігійних воєн, які вже були в історії України.