Повідомлення Інформаційної служби Тульчинської єпархії УПЦ

Повідомлення Інформаційної служби Тульчинської єпархії УПЦ

Надійшло повідомлення про завершення слідчих дій Управлінням Служби Безпеки України у Вінницькій області (СБУ) щодо митрополита Тульчинського і Брацлавського який, підозрюється у розпалюванні ворожнечі між громадянами України за релігійною ознакою, а також у намірі насильницької зміни конституційного ладу України шляхом пошуку у мережі Інтернет, виготовлення, тиражування та зберігання пропагандистських кольорових листівок з антиукраїнським та проросійським змістом та, на думку слідчих СБУ, з наміром подальшого їх поширення серед духовенства через… єпархіальну канцелярію (!?).

Митрополит Іонафан категорично не згідний з усіма надуманими звинуваченнями. Митрополит Іонафан має намір представити в суді фрагменти відеозаписів обшуків слідчими Управління СБУ у Вінницькій області в єпархіальній канцелярії та і тимчасовому місці проживання, з грубими порушеннями процесуального порядку обшуків, що ставить під сумнів версію слідчих згаданого управління СБУ про походження листівок.

Митрополит Іонафан протестував проти офіційної відмови слідчого Управління СБУ у Вінницькій області заслухати та записати свідчення сорока заявлених свідків захисту – прихожан Тульчинського собору Різдва Христового та настоятелів храмів на користь обвинуваченого, що свідчить про недосконалу об’єктивність розслідування.

Митрополит Іонафан був здивований і ображений коментарем лінгвістичного експерта про те, що Христос є міфічною особою. Таке «радянське» тлумачення Біблії також викликає неприйняття.