Польська Православна Церква вчергове підтвердила свою позицію щодо українського питання

Польська Православна Церква вчергове підтвердила свою позицію щодо українського питання

Архієрейський Собор Польської Православної Церкви підтвердив своє попереднє рішення щодо церковної ситуації в Україні. З розгляду цього питання розпочалася осіння сесія Собору, що відбувся 26 жовтня 2021 року під головуванням Блаженнішого Митрополита Варшавського і всієї Польщі Сави. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на raskolam.net.

У поширеному оголошенні канцелярії Варшавської Митрополії сказано, що Архієрейський Собор «ознайомився із поточною церковною ситуацією в Україні; підтвердив попередні постанови Св. Собору щодо порушеного питання». Подробиці не повідомляються.

Під час осінньої сесії ієрархи ухвалили рішення з різних питань життя Польської Православної Церкви. Зокрема, Собор заснував новий загальноцерковний орден, вирішив посилити катехизацію серед молоді, ознайомився з результатами роботи комісії з перекладу Нового Завіту польською мовою, доручив благодійній організації «Елеос» організувати комплексну допомогу іммігрантам, вирішив доставити у Велику суботу 2022 року в Польщу Благодатний вогонь з Єрусалиму.

Як повідомлялося раніше, у 2019 році Польська Православна Церква підтвердила незмінність своєї позиції щодо невизнання розкольницької «Православної церкви України». Архієрейський Собор ухвалив рішення «залишити колишню свою позицію щодо автокефалії Української Церкви, виражену в Соборних Постановах №340 від 9 травня 2018 року, №341 від 25 червня 2018 року та №342 від 2 квітня 2019 року».