Музика «Літургії Миру» митрополита Іонафана (Єлецьких, УПЦ) породила православний Обіход григориянського співу у Канаді

Музика «Літургії Миру» митрополита Іонафана (Єлецьких, УПЦ) породила православний Обіход григориянського співу у Канаді

Про це йдеться у листі ченців скіту Оттавської Архієпархії Православної Церкви Америки митрополиту Тульчинському і Брацлавському Іонафану (Єлецьких),  який можна прочитати  нижче  (з невеликими стилістичними правками українського тексту) .

 «Владико Митрополите Іонафан, благословіть!

Мене звати ієромонах Самуїл (Панчук).

Моя сім’я емігрувала до Канади більше 100 років тому. Через чотири покоління ми всі залишилися православними, але тепер говоримо англійською, тому, будь ласка, вибачте мене за погане використання української мови. Наш монастир — Свято-Преображенський скит у Канадській Архиєпархії Православної Церкви в Америці — створив (православний)  «Григориянський співочий Обіход”.

Цей проект був благословенний нашим Архієпископом Оттавським і Канадським Іринеєм. На це нас дуже надихнула Ваша «Літургія миру”.

Ми служимо англійською мовою, тому весь музичний матеріал призначений для богослужіння, викладений англійською. Наш скит тепер використовує  цей матеріал у всіх богослужіннях. Ми із смиренням представляємо Вам цей матеріал, Владико, дякуючи Вам за всю Вашу духовну працю.

Нижче наведені посилання на матеріал з нашого григориянського Обіходу: два нариси з нотами і два (непрофесійні) звукозаписа:

ORTHODOX LITURGICAL HYMNS IN GREGORIAN CHANT – Volume 1

ORTHODOX LITURGICAL HYMNS IN GREGORIAN CHANT – Volume 2

Orthodox Hymns in Gregorian Chant

Orthodox Hymns in Gregorian Chant Vol. 2

Лобизаю Вашу дісницю і прошу молитов за наш скит (нас у ньому троє: архімандрит Григорій, монах Мойсей — наш композитор, і я), у Христі, ієромонах Самуїл».

Високопреосвященійший митрополит Іонафан, визнаний церковний композитор, сердечно подякував ієромонахові Самуїлу за знакове місійне повідомлення та за добру оцінку його духовно-музичної праці. Владика Іонафан також щиро подякував Високоповажному Архієпископові Оттавському і Канадському Іринею за надання благословення англійськомовній братії єпархіяльного Свято-Преображенського скиту відправляти богослужіння з використанням чудового «Григориянського співочого Обіходу», складеного ними.

Історична довідка. Амвросиянський (медіоланський) і Григориянський співи зародилися у ті часи, коли Помісні Церкви Сходу і Заходу складали Єдину, Святу, Соборну (Кафолічну) Церкву Христову. Отже, під цим кутом зору, григориянський та іспанській співи, разом із візантійським, грузинським та знаменним співами, є єдиною культурно-літургічною спадщиною Соборної Православної Церкви, частиною якої є помісна Православна Церква Америки.

Літургія Миру, МР3, диригент Микола Гобдич, камерний хор «Київ».

Литургія Миру, музика — митрополит Іонафан (Єлецьких).

Примірник григориянського одноголосного співу псалмів (N 1)

К. Пэрриш, Дж. Оул ОБРАЗЦЫ МУЗЫКАЛЬНЫХ ФОРМ ОТ ГРИГОРИАНСКОГО ХОРАЛА ДО БАХА

Пресс-служба Тульчинської єпархії УПЦ