Генеральному прокурору направлено депутатське звернення щодо розпалювання релігійної ворожнечі Айдером Муждабаєвим

Генеральному прокурору направлено депутатське звернення щодо розпалювання релігійної ворожнечі Айдером Муждабаєвим

24 квітня 2020 року народні депутати України фракції «Опозиційний блок — За життя» направили звернення до Генерального прокурора України з проханням порушити кримінальну справу проти так званого громадського діяча Айдера Муждабаєва з приводу умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі. Про це повідомив на своїй сторінці в фейсбук депутат від фракції Олександр Качний, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Досить розмовляти з людьми мовою ворожнечі та сіяти розбрат! – написав Олександр Качний. – Президент обіцяв, що буде виступати за зміцнення єдності українського суспільства. Ми сподіваємося на те, що він виконає свої обіцянки та покладе край діяльності певних сил, які дискримінують УПЦ, і допускають масове порушення фундаментальних прав віруючих Української Православної Церкви”.

19 квітня блогер Айдер Муждабаєв розмістив на своєму YouTube-каналі відео, що розпалює релігійну ворожнечу і ненависть та ображає почуття віруючих Української Православної Церкви. Глава Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов заявив, що в цей час готуються «проекти документів, щоб кожен віруючий УПЦ міг поскаржитися до суду і правоохоронних органів на Муждабаєва Айдера Іззетовича». Пізніше «Партія Шарія» подала до Офісу Генпрокурора заяву про реєстрацію кримінального правопорушення щодо журналіста-блогера Айдера Муждабаєва.