Предстоятель: Створення ПЦУ на території УПЦ – канонічний злочин

Предстоятель: Створення ПЦУ на території УПЦ – канонічний злочин

Митрополит Онуфрій вважає, що дії Константинопольського патріарха не вилікували, а тільки погіршили релігійну ситуацію в Україні.

28 лютого 2020 року Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів в інтерв’ю для чорногорських ЗМІ в ефірі радіо «Светигора», що визнаючи автокефалію ПЦУ патріарх Варфоломій звершив канонічний злочин.

«Створення, узаконення нової структури під назвою «ПЦУ» на нашій території – це не просто помилка, це церковно-канонічний злочин. Якщо в країні є канонічна Православна Церква, то не можна створювати паралельно ще одну структуру такої ж Церкви. Це не приносить добрих плодів, це викликає поділ, ворожнечу між людьми і, як наслідок, духовне падіння».

Антиканонічні дії Константинопольського патріархату, який «узаконив беззаконне» – зняв заборони з тих, хто пішов у розкол, – і стали причиною церковної кризи в Україні, вважає Предстоятель.

Рішення патріарха Варфоломія не тільки не подолало розкол, а й стало причиною «розколу в розколі»: Філарет Денисенко відійшов від ПЦУ і знову, вже вдруге в історії, створив паралельну ієрархію. Крім того, в Україні утворили дві нові незаконні релігійні угруповання: Екзархат Константинопольського Патріархату і ставропігію.

«Це явище ще раз підтверджує ту істину, що беззаконня примножує беззаконня і що зло перемагається тільки добром», – зазначив Блаженніший.

На його думку, тепер для подолання ситуації в Україні необхідно спочатку повернуться «до тієї точки, де була зроблена помилка»: виправити рішення Константинопольського патріархату і визначити його роль і місце в світовому Православ’ї.

«Позиція нашої Церкви полягає в тому, що спочатку необхідно відновити єдність, а потім, якщо це доцільно, якщо це корисно для духовного розвитку Церкви, ставиться питання про автокефалію, а не навпаки. Зворотній шлях вже показав свою неефективність. Тому автокефалія повинна бути плодом єдності Церкви, а не наслідком її поділу», – вказав Митрополит.

І в Україні, і в Чорногорії політики втручаються у справи Церкви, хочуть керувати Нею і використовувати в своїх інтересах. Блаженніший зазначив, що його дуже вразив Хресний хід, учасником якого він став в Чорногорії.

За його словами, ті люди, які бачать в хрестоходцях своїх ворогів, намагаються виміряти любов до Бога за допомогою політичних і соціальних мірил, але цими мірками благочестя, любов до Бога не можна виміряти.

«Ми пам’ятаємо про земне життя Христа Спасителя, коли в Ньому деякі властолюбці вбачали конкурента, що нібито готується стати царем Ізраїлю. Але Спаситель не прийшов на землю для того, щоб стати земним царем, Він Небесний цар, Він прийшов на землю, щоб нас зробити царями над нами самими і спадкоємцями вічного життя. Так вся історія просякнута тим, що є люди серед нас, які вважають себе мудрими, гідними, але намагаються виміряти воду за допомогою рулетки, виміряти повітря за допомогою відра, тобто плутають поняття і забувають, що їхні мірки – це земні мірки, і ними духовне, небесне, Божественне не можна виміряти. Але, дасть Бог, вони зрозуміють це. Нехай Господь умудряє таких людей, тому що це їх проблема, а не наша, вони страждають від цього, а ми тільки стаємо сильнішими», – підкреслив першоієрарх.

Він зазначив, що людина стає красивою, величною і благородною, коли живе з Богом, коли любить Бога і жертвує чимось своїм заради Бога. І саме це благородство і величність Блаженніший відчув у людях, які йшли Хресним ходом в Подгориці.

Предстоятель побажав українцям і чорногорцям мужньо провести дні Великого посту, приєднавши до посту і молитві творіння добрих справ, «тому що піст і молитва Великого посту – це є Хресна дорога, що веде нас з Преторії на Голгофу, де ми можемо побачити Славу Воскреслого Христа».

spzh.news