Команда з Тульчинської єпархії взяла участь у міжєпархіальному футбольному турнірі

Десять команд з різних єпархій Української Православної Церкви прийняли участь у футбольному турнірі. До міста Вінниці на стадіон 35-ї школи, де проводились змагання, завітали такі команди: “Ніка” (Хмельницька епархія), “Торпедо-НДС” (Київська епархія), “Голосіївський монастир” (Київська епархія), “Моноліт” (Вінницька філія Міжнародної Антинаркотичної Асоціації),  Одеська Духовна Семінарія (Одеська Епархія), “Фома” (Харківська епархія), “Закарпаття” (Мукачівська епархія), “Братство Ярослава Мудрого” (Вінницька епархія), “Спас” (Вінницька епархія). Тульчинську єпархію представляла команда «CREDO».

В суботній день, 2 жовтня, відбулось відкриття турніру, серед почесних гостей якого були присутні: керівник молодіжного відділу Тульчинської єпархії протоієрей Василій Гончарук, керівник молодіжного відділу Хмельницької єпархії протоієрей Олександр Давидюк, помічник керівника молодіжного відділу Харківської єпархії ієрей Анатолій Мартинюк, керівник молодіжного відділу Іршавського благочиння протоієрей Сергій Пасуля, настоятель храму Воскресіння  Христового у Вінниці архімандрит Флавіан (Рішко), настоятель Собору Різдва Пресвятої Богородиці м.Вінниці протоієрей Максим Мельничук, представник комітету фізичної культури і спорту Вінницької міської ради Заграй Інна Олегівна та керівник молодіжного відділу Вінницької єпархії протоієрей Миколай Дуднік.

Усіх учасників привітно зустрічали волонтери Хрестина і Софія, які самі приготували смачний чай та привітно роздавали усім охочим. Вони також готували каву від благодійника Юрія Вітюка – представника компанії “Нестле” та смаколиками  від благодійників Лариси і Наталії і благочинного Вінницького району протоієрея Миколая Строка. Фотосесія від Евгенія Огородника та Анастасії Воронюк на фоні банеру з емблемою турніру та призовими нагородами. Після жеребкування відбулось урочисте відкриття, яке розпочалось з молитви та окропленя  усіх учасників святою водою, а це близько 100 чоловік. Сценарист та ведучий Ярослав Вітер запросив до привітального слова від почесних гостей протоієрея Максима. Далі виголосив промову протоієрей Миколай і, вдаривши по м’ячу, урочисто розпочав турнір.  За здоров’ям гравців слідкував лікар травматолог Шевчук Юрій Миколайович від партнера “Альтамедика”. Змагання обслуговували арбiтри Вiнницької обласноi футзальної асоцiацii суддiв Мирослав Плiшка та Сергiй Штельмах. Керуючий регламентом проведення турніру – Ігор Крещенко.  Змагання проходили груповим етапом, група А та група Б, де в сiтцi протистоянь кожен зiграв з кожним, першi та другi зайнятi мiсця потрапляють в пiвфiнал. В групi А першу сходинку посiла команда “Спас” (Вiнницька епархiя), друге мiсце виборов колектив Хмельницькоi епархiї “Нiка”. В групi Б найвищу сходинку посiла команда “Закарпаття”, а друге мiсце здобула команда “Моноліт”. Смачним обідом від благодійника Валерія нагодувала громада свт. Луки Кримського на чолі з настоятелем, а роздавали їжу волонтери з молодіжки цього ж храму під керівництвом диякона Андрія Кучера. Долучився до організації обіду також “Трапезарій”. Свою частку внесли наші друзі з Антинаркотичної асоціації, які забезпечили водою всіх учасників. На період турніру якісно облаштував музичний супровід Олексій, на апаратурі від Анатолія Рябоконь.

Перший день закінчився в стінах Браїлівського монастиря, де завжди привітні матушки нагодували та облаштували в гостинниці нічне проживання.

Другий день розпочався з Божественної літургії в стінах обителі, після чого сестри, пригостили наших гостей і учасники вирушили на стадіон для початку фінальної частини змагань.  Знову чай і знову кава з солодощами від Тетяни Липач, Лідії Брінь, Тетяни Воронюк, Олени Артюх та громади св. Тихона на чолі з її настоятелем.

На завершальний етап турніру завітав митрополит Вінницький і Барський Варсанофій та секретар Вінницької єпархії архімандрит Аркадій (Сенчуківський). Владика радісно привітав усіх учасників з завершенням турніру.

Диплом про участь у турнірі вручив усім гравцям керівник молодіжного відділу протоієрей Миколай. Відзнаки і грамоти кращому воротарю Олексію Голубєву та кращому бомбардиру Дробатому Даниїлу подарував владика Варсонофій. Почесне третє місце посіла команда “Ніка”, з привітальним словом до них звернувся керівник молодіжного відділу протоієрей Миколай, після чого одягнув медалі та вручив грамоти, та кубок капітану. З почесним другим місцем команду “Закарпаття” привітав секретар Вінницької єпархії архімандрит Аркадій. Переможне перше місце зайняли господарі турніру команда “Спас”. Вручення нагород здійснив митрополит Варсонофій, а слово від команди виголосив Ігор Крещенко. Наприкінці зі словоми вдячності до всіх учасників звернувся священник Миколай подякувавши за смачний обід, який  приготувала Олена Жасмін, а роздавала молодіжка собору Різдва Богородиці що на П’ятничанах, додаючи соки від настоятеля. Усім командам були приготовані спеціальні гостинці від настоятеля храму Стрітення Господнього. На протязі двох днів на полі було присутньо багато волонтерів це Андрій Комаров, Олег, Даніїл, Елизавета, друзі з Антинаркотичної асоціації та інші.

До транспортної логістики долучилась община Іоанна Богослова, Братство Ярослава Мудрого, Віталій Крахін, Сергій Репинський та Володимир.

У непомітній, але надважкій роботі щодня працювала робоча група з людей без яких цей захід був би не настільки професійно облаштованим. Мова йде про братів Сергія та Олександра Побережних, редагувальника та комп’ютерного верстатника Антонія Кавалера, помічника диякона Андрія та інших. Дизайном грамот та дипломів займався Володимир Отришко. Вдячністю ми не можемо обійти і  архімандрита Флавіана і Коваля Ігора Федоровича – директора комунального закладу Вінницької обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи з футболу ім. Олега Блохіна та Ігора Біланова. Активну участь у меценатстві заходу взало Вінницьке єпархіальні управління.