Хор КДАіС виступив на Міжнародному фестивалі православної музики «Достойно єсть» у Болгарії

Хор КДАіС виступив на Міжнародному фестивалі православної музики «Достойно єсть» у Болгарії

На запрошення муніципалітету міста Поморіє та митрополита Старозагорського Кипріана (Болгарська Православна Церква) та з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, змішаний хор Київських духовних шкіл під управлінням регента архімандрита Романа (Подлубняка) взяв участь у ХVІІ Міжнародному фестивалі православної музики «Св. Богородиця – Достойно єсть», що проходив 11-13 червня 2021 року у місті Поморіє (Болгарія). Групу супроводжував проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій.

У фестивалі взяли участь 20 колективів з різних країн: Болгарії, Словаччини, Молдовії, Сербії, Польщі. Захід проходив під патронатом митрополита Cливенського Іоанникія і був організований Сливенською митрополією, громадою міста Поморіє та молодіжною організацією «Болгарія».

Під час подорожі до Болгарії хор КДАіС молився за бдінням і Божественною літургією у Банченському Свято-Вознесенському чоловічому монастирі Чернівецько-Буковинської єпархії. З благословення керуючого єпархією митрополита Чернівецького і Буковинського Мелетія, владика Амвросій звершив Літургію у головному соборі обителі, а хористи виконували богослужбові піснеспіви.

Після прибуття до Болгарії у м. Поморіє, 11 червня хор Київських духовних шкіл взяв участь в офіційній церемонії відкриття фестивалю, яке розпочалось з водосвятного молебню на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці. За богослужінням молились усі учасники заходу. Після молебню відбувся парад хорів.

12 червня в рамках фестивальних концертів хор Академії виступив з програмою духовних піснеспівів. Зокрема, у виконанні хору прозвучали твори композиторів П. Чеснокова, М.  Римського-Корсакова, митрополита Іонафана (Єлецьких) та Петра Диньова. Хористи Академії вразили слухачів професіоналізмом та відвертістю виконання. Особливої уваги привернув піснеспів свящ. Миколая Княгицького «Предварившия утро» у виконанні київського хору.

У неділю, 13 червня, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці була звершена Божественна літургія, за якою разом з архієреями та духовенством Болгарської Православної Церкви співслужив проректор з виховної роботи єпископ Згурівський Амвросій. Піснеспіви під час Літургії виконували учасники фестивалю.

Після всіх виступів відбувся заключний концерт та офіційне закриття міжнародного фестивалю. Колективи були нагороджені сертифікатами та грамотами учасника.