Циркулярне звернення до духовенства Тульчинської єпархії щодо проведення богослужінь під час карантину

Циркулярне звернення до духовенства Тульчинської єпархії щодо проведення богослужінь під час карантину

26 березня 2020 року по благословенню Його Високопреосвященства, митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, Єпархіальна рада під головуванням Преосвященнійшого Сергія, єпископа Ладижинського, керуючого справами Тульчинської єпархії, з огляду на ситуацію в Україні розглянула питання про міру запобіжних заходів в храмах усіх благочинь Тульчинської єпархії щодо протидії розповсюдженню коронавірусної інфекції (COVID-19) та прийняла до виконання наступне.

1. Згідно рекомендації МОЗ України, обмежити кількість одночасно присутніх людей в храмі (одній архітектурній побудові) до 10 осіб (включаючи в це число священно- та церковнослужителів). Настоятелям призначити відповідальних осіб, до обов’язків яких буде входити зокрема контроль кількості людей в храмах та забезпечення можливості почергового входу до приміщення храму та виходу з нього. Дозволяється проводити богослужіння на церковному подвір’ї з виносом переносного престолу та дотриманням церковно-канонічних та санітарних норм. При цьому люди повинні дотримуватися дистанції мінімум 1,5-2 метра один від одного.

2. У тих храмах, де є звуковий супровід богослужіння, обов’язково вмикати відповідну апаратуру під час богослужінь.

3. По можливості, проводити онлайн відео-трансляцію богослужінь за допомогою соцмереж та сучасних засобів комунікації.

4. За літургією додавати особливі прохання до сугубої єктенії та спеціальну молитву.

5. На час карантину призупинити роботу недільних шкіл для дітей та дорослих, припинити молодіжні зустрічі та позаслужбові бесіди, або якщо є можливість, перейти на дистанційну форму занять.

6. Клірикам, церковнослужителям та співробітникам храмів звернути увагу на власне самопочуття, при будь-яких симптомах застуди, ОРЗ або ГРВІ повідомити настоятеля та припинити будь-які особисті контакти за межами власного помешкання.

7. Парафіянам, які відчули слабкість чи знаходяться у хворобливому стані, благословляється, заради любові до ближніх, утриматись від відвідування храму та участі у богослужіннях до повного одужання.

8. Вірянам, які повернулися із країни, де було виявлено коронавірус, на час інкубаційного періоду (протягом 14 днів) слід залишатися вдома та молитися в своїх оселях.

9. Храми мають бути відкриті згідно графіку, духовенству благословляється звершувати молебні та підносити особливі молитви проти «смертоносної язви» з окропленням приміщення храму та присутніх вірян святою водою.

10. Парафіянам тимчасово утриматись від цілування Хреста Господнього, святих ікон та інших святинь, вшановуючи поклоном на відстані.

11. У храмі необхідно перебувати на максимально можливому віддаленні один від одного.

12 Допускається практика Таїнства загальної Сповіді. При індивідуальній Сповіді забороняється священику нахилятися до голови сповідника.

13. Після причастя не торкатися устами до нижнього краю Чаші. ( Спосіб Причастя вірних обирає настоятель.)

14. Запивка після Причастя має надаватись лише в індивідуальному одноразовому посуді.

15. Слід утриматися від рукостискань, обіймів, поцілунків. 16.Бажано мати з собою засіб для дезінфекції рук. Перебування на богослужінні в медичній масці вітається.

17. Відспівування, хрещення, вінчання, соборування, та інші треби звершувати враховуючи рекомендації МОЗ України та згідно чинного законодавства.

18. Забезпечити санітарну обробку приміщень храмів згідно медичних рекомендацій (бажано перед входом в приміщення храму розмістити добре зволожений дезінфікуючим розчином коврик для витирання ніг).

19. В період епідеміологічної загрози посилити соціальне служіння на парафіях, проявляючи особливу турботу до людей похилого віку та тих хто знаходиться у зоні ризику.

20. Благочинним довести дане розпорядження до відома духовенства відповідних церковних округів. При недотриманні цих рекомендацій настоятелі парафій будуть нести церковно-канонічну відповідальність.

21. Про виконання духовенством єпархії цього циркулярного звернення отцям благочинним слід доповісти письмовим рапортом на ім‘я керуючого справами Тульчинської єпархії єпископа Ладижинського Сергія до 30 березня 2020 року.

Ці заходи є тимчасовими та вживаються задля безпеки здоров’я громадян. Вони будуть скасовані, як тільки в Україні мине загроза поширення епідемії.

Всі ці пункти Циркулярного звернення затверджені митрополитом Тульчинським і Брацлавським Іонафаном, керуючим Тульчинською єпархією УПЦ 26 березня 2020 року.


*Витяг із законопроекту Верховної Ради України про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17 березня 2020 року:

— відповідальність за порушення санітарних норм: штраф за порушення правил карантину та рішень органів місцевої влади – 17 – 34 тис.грн (для посадових осіб 34 – 170 тис.грн); порушення санітарно-гігієнічних вимог, що спричиняють поширення коронавірусу: штраф до 51 000 грн – арешт до 6 місяців – обмеження волі до 3 років – позбавлення волі до 3 років – позбавлення волі від 5 до 8 років – якщо унаслідок цих дій померли люди.